Happy Easter Animals Round Sign
$6.25 Original price was: $6.25.$4.37Current price is: $4.37.
- 12″ round Easter sign (lightweight)
- “Happy Easter” design with animals, florals & eggs
- Weather-resistant aluminum
- Pre-drilled holes at 12 & 6 o’clock for easy mounting
- Great for Easter wreaths, home décor, and gifts
8 in stock
Description
Celebrate spring decorating with this Happy Easter Animals Round Sign—a sweet accent for Easter wreaths, front door décor, and seasonal gifts. Featuring the text “Happy Easter” surrounded by animals, florals, and eggs, this 12″ round sign is made from weather-resistant aluminum and includes pre-drilled holes at 12 and 6 o’clock for easy mounting. This Happy Easter Animals Round Sign is a charming finishing touch for Easter décor and gifting.
Pair it with Easter Ribbon—or shop all Easter Wreath Supplies.
FAQs
Can this sign be customized?
No. The sign will be shipped as shown in the picture.
Can I get the sign without the predrilled holes?
No. All signs come with predrilled holes.
Can you change the placement/position of the predrilled holes?
No. The sign will come with predrilled holes in the position as shown in the image.
How fast can I receive this sign?
Estimated delivery dates depend upon the shipping service you select at checkout. Note that estimated delivery dates are average projections provided by shipping carriers and are not guaranteed. Actual delivery times may vary due to weather, wreath-supplies and other unforeseen events experience by shipping carriers.
Do you offer coupons?
Yes! Join our Loyalty Rewards Program and earn points toward coupons.
Additional information
| Weight | 10.5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 0.024 in |
| Color Family | Green, Pink, Purple, Yellow |
| Material | Metal |
| Diameter | 12" |
| Shape | Circle |
| Country of Orgin | China |
| MPN | MD1719 |
| UPC | 196436356115 |