Iowa State Round Metal Sign
(73 Reviews)
$13.00
- Logo & team colors with rustic distressed look
- 12″ round
- Weather-resistant embossed aluminum
- Pre-drilled holes at 12 & 6 o’clock for easy mounting
- Made in the USA
- Perfect for wreaths, porch/garage décor, tailgates, man caves, and fan gifts
2 in stock
Description
Show your spirit with our Iowa State Round Metal Sign! This officially licensed NCAA Iowas State round sign features the Iowa State University logo and colors as a distressed design. The lightweight 12″ round sign is made of weather resistant embossed aluminum and includes predrilled holes at 6 and 12 o’clock for easy mounting. Made in the USA. Just perfect for your Cyclones football wreaths, decor and fan gifts!
FAQs
Can this sign be customized?
No. The sign will be shipped as shown in the picture.
Can I get the sign without the predrilled holes?
No. All signs come with predrilled holes.
Can you change the placement/position of the predrilled holes?
No. The sign will come with predrilled holes in the position as shown in the image.
How fast can I receive this sign?
Estimated delivery dates depend upon the shipping service you select at checkout. Note that estimated delivery dates are average projections provided by shipping carriers and are not guaranteed. Actual delivery times may vary due to weather, wreath-supplies and other unforeseen events experience by shipping carriers.
Do you offer coupons?
Yes! Join our Loyalty Rewards Program and earn points toward coupons.
Additional information
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 0.024 in |
| Color Family | Red, Yellow |
| Material | Metal |
| Sport | Basketball, Football |
| Diameter | 12" |
| Shape | Circle |
| Officially Licensed Product | Yes |
| UPC | 097036033065 |
| MPN | SR60150 |
| Country of Orgin | USA |
Customer Reviews
You may also like…
-
Gift Cards
$10.00 – $200.00Price range: $10.00 through $200.00 Buy gift card This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
More Products to Explore:
-
Michigan Wolverines Love Sign
$13.00 Add to cart(38 Reviews)
-
UNC Love Sign
$13.00 Add to cart(1 Reviews)
-
Florida State Love Sign
$13.00 Add to cart(1 Reviews)
-
Ole Miss Welcome Sign
$13.00 Add to cart -
Maryland Terrapins Love Sign
$13.00 Add to cart -
Indiana Hoosiers Love Sign
$13.00 Add to cart(1 Reviews)