18″ Grapevine Wreath Form
$6.55
- Natural brown 18 inch grapevine wreath base
- Made from natural materials—each form is one of a kind
- Lightweight, sturdy base for wreath making and crafts
- Great for year-round, seasonal, and holiday wreaths
- Easy to decorate with ribbon, florals, picks, and signs
3 in stock
Description
Create a beautiful natural base with the grapevine wreath form—a classic wreath frame for wreath making and craft projects. This 18 inch grapevine wreath form is natural brown in color and made from natural materials, so each one is uniquely shaped. Use it as a simple rustic base or dress it up with ribbon, florals, picks, and a sign for a finished wreath.
Pair it with Deco Mesh, Ribbon, Signs, Picks, and Attachments—or shop all Wreath Supplies.
FAQs
What is your return policy?
90 day returns for unopened, unused items in their original packaging.
How fast can I receive this frame?
Estimated delivery dates depend upon the shipping service you select at checkout. Note that estimated delivery dates are average projections provided by shipping carriers and are not guaranteed. Actual delivery times may vary due to weather, wreath-supplies and other unforeseen events experience by shipping carriers.
Do you offer coupons?
Yes! Join our Loyalty Rewards Program and earn points toward coupons.
Additional information
| Weight | 30 oz |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 3 in |
| Color Family | Brown |
| Diameter | 18" |
| Material | Grapevine |
| Shape | Circle |
| MPN | MP375477 |
| Country of Orgin | USA |
| UPC | 195158127089 |
You may also like…
More Products to Explore:
-
14″ Black Wire Wreath Frame
$2.45 Add to cart(4 Reviews)
-
15-24″ Red Wire Wreath Frame
$7.80 Add to cart -
10-20″ Green Wire Wreath Frame
$5.25 Add to cart(1 Reviews)
-
15-24″ Metallic Green Wreath Frame
$7.80 Add to cart -
15-24″ Blue Wire Wreath Frame
$7.80 Add to cart(1 Reviews)
-
15-24″ White Wire Wreath Frame
$7.80 Add to cart(3 Reviews)