WVU Round Metal Sign
(73 Reviews)
$13.50
- Logo & team colors with rustic distressed look
- 12″ round
- Weather-resistant embossed aluminum
- Pre-drilled holes at 12 & 6 o’clock for easy mounting
- Made in the USA
- Perfect for wreaths, porch/garage décor, tailgates, man caves, and fan gifts
4 in stock
Description
Show your spirit with this officially licensed NCAA WVU Round Metal Sign—a bold, weather-ready accent for game-day decor and DIY wreaths. This round sign features West Virginia University logo and team colors in a rustic distressed design. Made from lightweight, weather-resistant embossed aluminum, it measures 12″ round and includes predrilled holes at 6 and 12 o’clock for easy mounting. Made in the USA, this WVU Round Metal Sign is perfect for Mountaineers wreaths, front porch or garage decor, tailgate setups, man cave displays, or as a fan gift.
Shop all West Virginia Mountaineers Wreath Supplies.
FAQs
Can this sign be customized?
No. The sign will be shipped as shown in the picture.
Can I get the sign without the predrilled holes?
No. All signs come with predrilled holes.
Can you change the placement/position of the predrilled holes?
No. The sign will come with predrilled holes in the position as shown in the image.
How fast can I receive this sign?
Estimated delivery dates depend upon the shipping service you select at checkout. Note that estimated delivery dates are average projections provided by shipping carriers and are not guaranteed. Actual delivery times may vary due to weather, wreath-supplies and other unforeseen events experience by shipping carriers.
Do you offer coupons?
Yes! Join our Loyalty Rewards Program and earn points toward coupons.
Additional information
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 0.024 in |
| Color Family | Blue, Yellow |
| Material | Metal |
| Sport | Basketball, Football |
| Diameter | 12" |
| Shape | Circle |
| Officially Licensed Product | Yes |
| UPC | 762324601140 |
| MPN | CS60114 |
| Country of Orgin | USA |
Customer Reviews
You may also like…
-
WVU Flowers Sign
$13.50 Add to cart(2 Reviews)
-
WVU Tailgate Sign
$15.70 Add to cart(11 Reviews)
-
WVU Fans Welcome Sign
$13.50 Add to cart(2 Reviews)
-
WVU Home Sign
$13.50 Add to cart(3 Reviews)
-
WVU Logo Sign
$15.70 Add to cart(37 Reviews)
-

West Virginia Color Football Sign
$15.70 Add to cart(16 Reviews)
More Products to Explore:
-
UNC Love Sign
$13.50 Add to cart(1 Reviews)
-
Texas Tech Love Sign
$13.50 Click for ETA -
Ole Miss Love Sign
$13.50 Add to cart(38 Reviews)
-
Texas Longhorns Love Sign
$13.50 Add to cart(1 Reviews)
-
Kansas Jayhawks Welcome Sign
$13.50 Add to cart(1 Reviews)
-
Alabama Love Sign
$13.50 Click for ETA(1 Reviews)