Auburn Tigers Round Metal Sign
(73 Reviews)
$13.50
- Logo & team colors with rustic distressed look
- 12″ round
- Weather-resistant embossed aluminum
- Pre-drilled holes at 12 & 6 o’clock for easy mounting
- Made in the USA
- Perfect for wreaths, porch/garage décor, tailgates, man caves, and fan gifts
4 in stock
Description
Show your spirit with this officially licensed NCAA Auburn Tigers Round Metal Sign—a bold, weather-ready accent for game-day decor and DIY wreaths. This round sign features Auburn University logo and team colors in a rustic distressed design. Made from lightweight, weather-resistant embossed aluminum, it measures 12″ round and includes predrilled holes at 6 and 12 o’clock for easy mounting. Made in the USA, this Auburn Tigers Round Metal Sign is perfect for Tigers wreaths, front porch or garage decor, tailgate setups, man cave displays, or as a fan gift.
Pair it with Auburn Tigers Ribbon (color coordinating)—or shop all Auburn Tigers Wreath Supplies.
FAQs
Can this sign be customized?
No. The sign will be shipped as shown in the picture.
Can I get the sign without the predrilled holes?
No. All signs come with predrilled holes.
Can you change the placement/position of the predrilled holes?
No. The sign will come with predrilled holes in the position as shown in the image.
How fast can I receive this sign?
Estimated delivery dates depend upon the shipping service you select at checkout. Note that estimated delivery dates are average projections provided by shipping carriers and are not guaranteed. Actual delivery times may vary due to weather, wreath-supplies and other unforeseen events experience by shipping carriers.
Do you offer coupons?
Yes! Join our Loyalty Rewards Program and earn points toward coupons.
Additional information
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 0.024 in |
| Color Family | Blue, Orange |
| Material | Metal |
| Sport | Basketball, Football |
| Diameter | 12" |
| Shape | Circle |
| Officially Licensed Product | Yes |
| UPC | 097036762675 |
| MPN | CS60097 |
| Country of Orgin | USA |
Customer Reviews
You may also like…
More Products to Explore:
-
Alabama Love Sign
$13.50 Click for ETA(1 Reviews)
-
Georgia Bulldogs Love Sign
$13.50 Add to cart(1 Reviews)
-
Maryland Terrapins Love Sign
$13.50 Add to cart -
Indiana Hoosiers Love Sign
$13.50 Add to cart(1 Reviews)
-
WVU Love Sign
$13.50 Add to cart(38 Reviews)
-
Texas AM Love Sign
$13.50 Add to cart(2 Reviews)